CECHIA NERAZZURRA | FANKLUB


NOVINKY Z FANKLUBU

Obrázek

Na turnaji v Ježově jsem ze skupiny nepostoupili

04.07.2024

Náš fotbalový tým má za sebou další turnaj fanklubů v Ježově. Těší mě, že se počet hráčů v našem týmu zvyšuje a díky tomu začínáme být konkurenceschopní. Některá jména v týmu oproti loňsku zůstala, mohlo jich být i více, ale zranění je na turnaj bohužel nepustila. Do Ježova se sjelo 13 fanoušků Interu, z toho bylo 5 členů.

Podle kapitána Standy Podaného se zvýšila kvalita týmů a úroveň zápasů. Bylo znát, že hra byla rychlejší. Hráli i mladší hráči oproti loňskému ročníku. Některé fankluby braly účast vážně a dopnily své týmy hráčmi z vyšších soutěží, což sice zakázané není, ale úplně to asi není něco, co bychom na takovémto turnaji chtěli vidět. Organizace byla na dobré úrovni, dostatek občerstvení, lepší byla i kvalita rozhodčích.

A jak vypadaly naše zápasy? "První zápas s organizátory BVB, vedli jsme 1:0, dalo se s nimi hrát, ale vlastními zbytečnými chybami jsme prohráli 1:3, dalo se s nimi uhrát nějaký ten bodík, škoda," napsal mi Standa. "Bylo znát, že jsme se seznamovali, viděli spolu poprvé a vznikaly z toho chyby. Potom Tottenham, ti nás přejeli, byli jasně lepší, prohra 3:0. Pak West Ham, bylo už potřeba něco uhrát, celkem vyrovnaný zápas, kde jsme své šance nevyužili a brali tedy jen bod za 0:0. Další utkání Bayern, ten měl v té době 3 výhry, ale podařilo se nám skvěle vstoupit do zápasu a vedli jsme rychle a překvapivě 3:0. Soupeř nás pak přitlačil, snížil, ale první výhra 3:1 byla na světě. Vrátili jsme se tedy reálně do hry o postup. S Liverpoolem, který to na můj vkus prožíval až moc, hádal se s rozhodčím, dohrával souboje, jsme si dali na začátku smolný vlastní gól a pak dostali další zbytečný na 2:0. Podařilo se nám snížit už jen na konečných 1:2. Nicméně před posledním zápasem ve skupině nám stačilo porazit domácí Dream Team a dostali bychom se do čtvrtfinále. Utkání bylo dlouho 0:0, ale při naší snaze o postupující gól jsme nakonec dostali gól z brejku a prohráli 1:0. Ve skupině tedy 4 body a bohužel konec..."

Podle Standy bylo důležité, že jsme měli víc hráčů než loni, kdy nás kosila zranění a pak nebylo už s kým ani dohrát poslední zápas.

"Shodli jsme se, že se příští rok zase rádi uvidíme a pokusíme se postoupit konečně. Řekl bych, že naše výkony byly solidní, lepší než loni kvůli počtu lidí, nicméně přece jen něco chybělo na postup. Kvalita se fakt zvedla, ve skupině tedy 5. nebo 6.misto ze 7 týmů."

Turnaj vyhrála Barcelona, která ve finále porazila Kolín. Bronz berou fanoušci Tottenham, čtvrtý skončil tým pořadatelů fanklub Borussie Dortmund. Turnaje se ještě účastnil tým Ježova, Everton, Real Madrid, AC Milán a Juventus Turín.