CECHIA NERAZZURRA | FANKLUB


NOVINKY Z FANKLUBU

Obrázek

Vychází kniha nová kniha Zlatana - Adrenalin

16.11.2022

Máme tu tip na vánoční dárek. V nakladatelství Host právě vychází nová kniha Zlatana Ibrahimoviće a mezinárodní bestseller Adrenalin – O čem jsem ještě nevyprávěl.

Švédský útočník strávil část své kariéry i v Interu Milán a o svém působení v tomto klubu v knize samozřejmě vypráví.

Předchozí kniha Já jsem Zlatan Ibrahimović vyšla česky v roce 2014 (Host), její prodeje překonaly bestsellerovou hranici 10 000 výtisků.

Ibrahimović se v nové knize ohlíží za kariérou a čelí nové výzvě – co o sobě dál vyprávět? „Fotbalistu Ibru znají všichni, člověka Ibru jen málokdo“.

Kniha představuje Ibrahimoviće jako člověka s pozoruhodným životem, a navíc v pozici, kdy už se nemusí ohlížet na nikoho jiného než na své blízké. Kromě bilancování vypráví dosud neznámé zákulisní historky z nejslavnějších klubů a z první ruky líčí největší momenty moderní fotbalové historie.

"Nevím, jestli v mém životě převažovala láska, nebo nenávist. Ale jednu věc vím: když tě někdo nesnáší, tak to poznáš; když tě někdo miluje, nikdy se nedozvíš, jestli jde o skutečnou lásku.

Dokud jsem hrál za Inter, jeho fanoušci mě milovali. Když jsem pak odešel, co se s tou láskou stalo?

Na hřišti mě vědomí, že mě milují, neskutečně nabíjí. Ale hodně čerpám i z nenávisti. Když mě naserou, dostanu se na nejvyšší úroveň: jsem pozornější, soustředěnější, silnější a víc toužím něco dokázat. Svou nenávistí mě vlastně vylepšují. Z toho důvodu mě zápasy jako derby nabíjejí na sto procent a naplňují adrenalinem, který mě táhne výš. Dneska už se ale mnohem víc ovládám, než když jsem byl mladý," vypráví Ibra v Adrenalinu.

Knihu napsal italský novinář a spisovatel Luigi Garlando.

Pro členy našeho fanklubu připravujeme soutěž o tuto knihu.