Koordinační centrum fanklubů

České stránky o Interu

Nadace Javiera Zanettiho

Třetí výjezd 12/04/2005 Inter - AC Milán

Tak tohle jsme si nemohli nechat ujít! Čtvrtfinále Ligy mistrů a ještě k tomu milánské derby. Vzhledem k vysoké atraktivnosti tohoto zápasu bylo předem jasné, že vstupenek přidělených od C.C.I.C dostaneme málo. Zažádali jsme jich o osm a jen čtyři z nás měli to štěstí. Preferováni byli majitelé aut a řidiči. Do Milána tak vyrazili Radek Antoš, Petr Šimek, Martin Kronus a já, který byl donucen řídit :-(

Z Hradce Králové vyjížděl s Hondou Civic Radek, kde ještě přibral Petra a v Praze jsme přistoupili já s Martinem. Z Prahy jsme vyjížděli po 18.hodině. Trasa vedla přes Plzeň, Mnichov, Innsbruck a Bolzano. U jezera Lago Di Garda jsme z pondělí na úterý přespali ve stanu a autě a dopoledne pak pokračovali směr Milán. Před stadionem G.Meazzy jsme stáli po 14.hodině. Zde nemohli samozřejmě chybět tradiční stánky se vším možným, co jen může být spojováno s oběma kluby.

Výjezd (12.04.2004 San Siro: FC Inter - AC Milán 0:1, nedohráno)
11.04./13.04.2005 Praha - Mnichov - Innsbruck - Milano
Honda Civic - 4 lidi (z toho 3 členové fanklubu)
Odjezd z H.Králové: 11.4.2004 16.00
Příjezd do Milána: 12.4.2004 14.00
Odjezd z Milána: 2.11.2004 23.30
Příjezd do H.Králové: 2.11.2004 14.30
Počet kilometrů: 2 400 km

Vzhledem k výsledku prvního utkání, které vyhráli rossoneri 2:0, se dalo předpokládat, že v odvetě to Inter bude mít hodně těžké. Ve třech dosavadních vzájemných zápasech se netrefil do sítě milánských ani jednou a nyní musel vyhrát minimálně o tři branky nebo spoléhat po výhře 2:0 na prodloužení či penalty.

Na stadión jsme se dostali již před 19.hodinou. Sedadla jsme měli na hlavní tribuně, na druhém okruhu zhruba uprostřed. Seděli jsme nad brankouvou čárou a po levé straně jsme měli základnu Interistů Curva Nord. Ideální místo pro zachycení té pravé atmosféry. Tribuny již v té době bylt zaplěny z poloviny a oba tábory pozpěvovali chorály. AC Milán měl pro své fanoušky tradičně vyhrazeno druhé patro jižní tribuny. Choreografii předvedli obě tribuny před vyprodaným San Sirem těsně před začátkem utkání. Samozřejmě byla úžasná.

Hráči v černomodrých dresech byli hodně aktivní, defenziva AC jim však moc nedovolila. Navíc po jednom zbrejků, na které "hosté" spoléhali Ševčenko skóroval a o postupujícím nebylo pochyb. Po přestávce nastřelil Martins tyčku a když už se Inter konečně dočkal a překonal Didu, německý sudí Merk gól nepochopitelně neuznal. Cambiasso navíc za protesty dostal žlutou karu. To běžela 73.minuta skalní fanouškům na tribuně Curva Nord došla trpělivost. Znovu byl jejich tým proti jednomu z dvou protěžovaných italských klubů tyranizován a tentokrát šlo dokonce o křivdu před Evropou. Neuznaný gól byl jen poslední kapkou v boji s větrnými mlýny, která trvá více než deset let. Pár inteligentů se však rozhodlo, že se zápas nedohraje, ať to stojí, co to stojí a pokutové území zaházeli vším, co měli po ruce.

Na hřišti tak vedle plastových lahví, hořely světlice. Jedna z nich dokonce zasáhla brankáře Didu. Ten musel být ošetřen a nakonec i vystřídán. Merk zhruba po 15 minutách, kdy neustále přibýval nepořádek na trávníku, doslova donutil oba týmy, aby odešli do kabiny. Hráči Interu ani AC nechtěli. Dokonce i kapitán Maldini se po konzulatci s hráči Interu snažil Merka přesvědčit, že se bude hrát dál. Zhruba po dalších 15 minutách, kdy už se zdálo být čisto, bylo zahájeno pokračování hry. V ten samý okamžik však před Didou přistály další světlice a Merk neváhal a zápas předčasně ukončil. UEFA tak do semifinále pošle AC po kontumačním vítězství 3:0.

Oba tábory se k sobě jako tradičně chovali slušně. Kromě zpívání tradičních chorálu hanících soupeře k žádným konfliktům nedošlo. Před stadiónem se fanoušci obou týmů normálně "mísily", policie nebyla třeba. Zatímco Interisti byli smutní, Milanisti samozřejmě oslavovali.

Cena výjezdu vyšla na 3.300 Kč. Vstupenka stála 50 Euro, cesta s benzinem a poplatkama za dálnice a parkoviště 1800 Kč.