Pro členy 15% sleva
O fanklubu
Novinky
O členství
Přihláška
Výhody
Dárky pro členy
FC Inter
Stadión
Vstupenky
Výjezdy
Fotogalerie
Tisk o nás
Partneři

 
Český oficiální fanklub
F.C. Internazionale Milano


Skupina pro fanoušky


Koordinační centrum fanklubů


České stránky o Interu


Nadace Javiera Zanettiho

 
První výjezd 30/08/2003 Inter - Modena


05/09/03 - Fan klub využil hned první příležitosti být u svých idolů a vyrazil na historicky první výjezd Cechia nerazzurra na San Siro. Začala Serie A a Inter hrál doma s Modenou. Utkání bylo naplánováno na neděli 31.8.2003 od 15 hodin. Ještě v pátek odpoledne však nebylo vůbec jasné, zda se bude hrát. V Itálii hrozili některé kluby stávkou. Podobně jako loni byl problém s televizními přenosy a navíc kvůli neobvyklému rozšíření Serie B z 20 na 24 klubů.

Do Itálie jelo 7 z celkem 29 registrovaných členů a 1 host. V CCIC (Koordinační centrum fan klubů Interu) měli velkou radost, že přijede také skupinka fanoušků z České republiky a jeho šéf Antonio Pisone věnoval prezidentovi a víceprezidentovi vstupenky do první řady. Zbylých šest členů mělo místa vedle novinářského sektoru.

První část fanoušků vyjela z Kutné Hory v sobotu ráno. S prezidentem Massimem Rechionim jeli Rostislav Tapfer, Jindřich Bartoň, Jaroslav Hájek a David. Druhá skupinka, bráchové Václav a Michal Kubovi, startovala z Teplic po 19.hodině. V Písku jsem se přidal i já.

Před San Siro přijela naše dodávka značky Volkswagen v neděli před devátou hodinou. Celá výprava se pak sešla kolem 11.hodiny. Všichni jsme samozřejmě prolezli všechny možný obchůdky se suvenýry, co zde vyrostli již brzo ráno. Ke koupi bylo naprosto cokoliv od tradičních šál, dresů a vlajek až po ledvinky, odznaky atp. Nejlepší je mít s sebou co nejmíň peněz, to pak vám nic než odolat nezbyde. Nakonec jsem si stejně koupil ledvinku :-)

V 13.00 jsme měli sraz před stadiónem s prezidentem CCIC - Pisinem, který nám předal zakoupené vstupenky a pár drobností (vlajky a fotky hráčů) pro výzdobu sídla fan klubu. Již dvě hodiny před výkopem bylo před Stadio Giusseppe Meazza rušno a to ještě nepouštěli dovnitř. Za snížené vstupné jsme si mohli prohlédnout muzeum Interu a AC. Tu ošklivější část jsem jen zběžně shlídnul. Normálně je v prohlídce zahrnuta i návštěva kabin a dalších míst na stadionu, protože bylo ale těsně před zápasem, víc jsme neviděli.

Pak přišla významější část dne. Zástupci (nejspíš prezidenti) nových či vybraných fan klubů mohli do útrob stadionu. Z Cechia nerazzurra měli tuto možnost dva zástupci prezident a víceprezident. Antonio Pisino nás zavedl až k bráně, kterou hráči vstupují na trávník. Za zdí vedle nás se prý nacházela kabina hráčů, kteří měli zrovna půlhodinky před úvodním hvizdem. Na druhé straně byla reklamní plocha, před kterou se točí rozhovory s hráči. Po pár minutách přišel víceprezident a býválý hráč Interu 60.let Giacinto Facchetti. Se všemi si podal ruku a před reklamním panelem jsme se s ním vyfotili :-)

Zleva: prezident, prezident, viceprezident

Sedadla jsem měl s Massimem v první řadě kousek vedle střídačky Modeny. Vedle nás seděl Pisino. Výhled to byl perfektní, bohužel stejně jako v květnu na Laziu mi v něm překáželo zábradlí. Z větší výšky je lepší přehled o hře, tady pro změnu jsou hráči zase blíž. Inter začal hrát až po přestávce, to už Modena nestačila. Po pár vyložených šancích padl gól až v 86.minutě a tifosi včetně mě se mohli zbláznit radostí. Vieri dodržel svoji tradici, v každém úvodním zápase Serie A za Inter skóruje. V 94.minutě se nádherně trefil z přímáku Marco Materazzi a nerazzurri vyhráli 2:0. Po většinu zápasu zpívala tribuna fanoušků Interu tradiční chorály. Početné zastoupení měli na druhé straně za bránou i fanoušci Modeny a dávali o sobě také dost vědět.

Po zápase jsme si šli vyzvednout dárky pro všechny členy klubu, které jsme pak dovezli do sídla v Kutné Hoře. Odtud se budou rozesílat všem členům. Všichni dostanou slíbenou průkazku, odznak, velký plakát CCIC s Javierem Zanettim. Pro dospělé členy je připraven deštník, pro juniory plyšák. Poslední věci, kterou naše výprava absolvovala, bylo focení pro klubový časopis Interu. Už to vypadalo, že se zas projdu po trávníku San Sira, ale protože nás tam kupodivu s doprovodem nepustili, fotili jsme se těsně před ním z tribuny.

Nazpátek jsme jeli všichni dodávkou. Jediný prezident si pobyt v rodné Itálii prodloužil. Z Milána jsme vyjížděli v 18.00 a v Písku jsme byli v 8.00. Dojeli jsme, Inter vyhrál, co víc si můžu přát :-)

Další výprava se prý chystá na derby v 5.kole. Tak doufám, že se o své zážitky podělí.

Fotogalerie

Informace a komentář k zápasu (www.fcintermilano.com)

Výlet do Itálie (31.8.2003 San Siro: FC Inter - Modena 2:0)
30.8./31.8.2003 Teplice - Písek - Mnichov - GA-PA - Innsbruck - Bolzano - Brescia - Milano
31.8./1.9.2003 Milano - Brescia - Bolzano - Innsbruck - GA-PA - Mnichov - Písek - Kutná Hora - Teplice
Start: 30.8.2003 19.00
Konec: 1.9.2003 12.00
Počet kilometrů: 2 100 km
7 členů + 1 host: Massimo Recchioni, Lukáš Pekárek, Václav Kuba, Michal Kuba, Rostislav Tapfer, Jindřich Bartoň, Jaroslav Hájek + David Kislík