Pro členy 15% sleva
O fanklubu
Novinky
O členství
Přihláška
Výhody
Dárky pro členy
FC Inter
Stadión
Vstupenky
Výjezdy
Fotogalerie
Tisk o nás
Partneři

 
Český oficiální fanklub
F.C. Internazionale Milano


Skupina pro fanoušky


Koordinační centrum fanklubů


České stránky o Interu


Nadace Javiera Zanettiho

 
 Zemřel prezident Interu Giacinto Facchetti


04/09/06 - Inter Milán a celá Itálie prožívá smutek. Zemřela legenda. Po těžké nemoci nás ve věku 64 let opustil prezident klubu Giacinto Facchetti. Bývalý vynikající hráč, který se proslavil v době catenaccia v 60. a 70.letech zemřel na rakovinu, která u něj byla objevena teprve před pár měsíci.

Facchetti byl ikonou Interu osmnáct sezon od roku 1961. Nikdy nehrál za jiný klub. V italské reprezentaci si připsal 94 startů. V 70 z nich byl kapitánem. Za svou dlouhou kariéru oslavil mnoho úspěchů. V roce 1968 vyhrál Mistrovství Evropy, o dva roky později hrál finále světového šampionátu v Mexiku proti Brazílii. S Interem dvakrát vyhrál PMEZ a Interkontinentální pohár v letech 1964 a 1965, resp. 1965 a 1966. Scudetto získal čtyřikrát.

Nebyl jen vynikajícím obráncem ale i vzorem fair-play hry. Během své dlouhé kariéry dostal jen jednu červenou kartu a to za to, že zatleskal rozhodčímu. Za Inter odehrál 634 utkání a vstřelil 79 branek. Od roku 2001 byl viceprezidentem Interu, v lednu 2004 sa stal prezidentem.Zpět na hlavní stránku