Pro členy 15% sleva
O fanklubu
Novinky
O členství
Přihláška
Výhody
Dárky pro členy
FC Inter
Stadión
Vstupenky
Výjezdy
Fotogalerie
Tisk o nás
Partneři

 
Český oficiální fanklub
F.C. Internazionale Milano


Skupina pro fanoušky


Koordinační centrum fanklubů


České stránky o Interu


Nadace Javiera Zanettiho

 
 Výjezd a vstupenky na Rapid Vídeň - Inter

03/01/19 - Inter vypadl z Ligy mistrů, ale evropské poháry pro něj nekončí. V šestnáctifinále Evropská ligy mu byl nalosován pro nás velmi příjemný soupeř Rapid Vídeň. Do hlavního města Rakouska to máme velmi blízko, takže by byla velká škoda, kdybychom si tento duel hraný ve čtvrtek 14.2. v 18:55 nechali ujít a nejeli nerazzurri podpořit osobně.

Vstupenky na venkovní zápasy evropských pohárů zajišťuje narozdíl od Serie A svým fanouškům Inter. Jsou ale pouze do sektoru hostí. Je potřeba tedy počítat s tím, že v jednom sektoru s nám budou i ultras, kteří k ostatním fans nemusí být moc ohleduplní. Na venkovních zápasech se většinou nedodržuje zasedací pořádek a stojí se. Ultras zabírají nejbližší místa k první bráně na hřišti. Obsazují je až v samotném začátku zápasu a stojí zde i ve dvou řadách.

Allianz Arena alias Weststadion má kapacitu 28 345. Pro skalní domácí a hostující fanoušky jsou jejich sektory bez sedadel. Pro mezinárodní zápasy je proto kapacita snížena na 24 000 míst. Nový stadion byl otevřen v červenci 2016.

Klub přidělené vstupenky distribuuje mezi ultras, dále mezi členy Inter Clubů (CCIC), sponzorům a cestovním kancelářím, které zajišťují z Itálie letecké zájezdy. Jednotlivé počty jsou předem dané, ale neznáme je. Stejně tak celkový počet vstupenek/velikost sektoru pro hosty. Teď k zásadní otázce, na kterou se mě všichni ptáte. Jaká je šance se dostat ke vstupence? Šance je, tipnul bych si, docela velká. Ale předem zaručit nedokážeme nic. Pokud celkový počet žádostí ze všech Inter Clubů nepřekročí přidělený počet vstupenek, dostaneme všechny vstupenky. Pokud bude žádostí více, bude CCIC vstupenky poměrově rozdělovat mezi jednotlivé fankluby. Ve stručnosti řečeno to dělá podle počtu členů. Čím větší fanklub, tím na víc má nárok vstupenek. Jsou tam určitý výjimky pro "domácí" fankluby. Například, kdyby Inter hrál v Praze, tak jako domácí fanklub bychom dostali vstupenek víc než ostatní. Rakouský fanklub sídlící ve Vídni byl založen v roce 2017, takže my si na něj hrát nemůžeme :-)

CCIC požaduje, abychom vstupenky prodávali jen členům fanklubu.

Pokud nakonec dostaneme méně vstupenek, než budeme požadovat, budeme muset vybrat ty, kteří je dostanou. V letošní sezoně se nám to stalo již na zápase Interu na Tottenhamu. Klíč je celkem jednoduchý. Čím víc let ve fanklubu, tím větší "právo" na vstupenku. Plusové body jsou za aktivitu ve fanklubu - účast na srazech a výjezdech, plnění přidělených úkolů, nápady na zlepšování fungování fanklubu a jejich řešení atp. O pořadí rozhodne vedení fanklubu.

Cenu vstupenky zatím neznáme. Jakmile ji budeme znát, začneme okamžitě vybírat peníze. Kdo do oznámeného termínu nepošle platbu, bude mít smůlu. Sleduj tedy svoji emailovou schránku, aby ti nic neuteklo. Termíny určuje CCIC.

Autobusový výjezd z Prahy postrádá smysl, když spousta členů pojede z Moravy nebo ze Slovenska. Určitě by to ale chtělo nějaký hromadný přesun, abychom se neviděli jen na zápase. Napadl mě autobus z Brna. Osobně bych to viděl tak, že bychom mohli vyjet v 11 hodin. Ve 13 hodin bychom byli ve Vídni, prošli bychom si centrum a další pamětihodnosti. Po zápase, který se hraje v 18:55, bychom jeli autobusem zpět. Druhá možnost je zajištění autobusu pouze na zpáteční cestu, do Vídně bychom se sjeli individuálně. Třetí možnost je pak cestování autobusem nebo vlakem, jezdí to celkem pravidelně a i po zápase se dá dostat normální linkou až do Prahy. Teď od vás potřebuje vědět, o co byste měli zájem, pak můžu zjistit ceny, zda se to vyplatí nebo ne, a pak se můžeme rozhodnout, co bude pro nás nejlepší.

1. Pokud chceš vstupenku nebo vstupenky, tak mi napiš, pokud jsi to ještě neudělal.

2. Pokud chceš vstupenku i pro své blízké, tak mi napiš, zda ji pro sebe budeš chtít, i když by nakonec pro tvého blízkého nebyla.

3. Pokud chceš cestovat hromadně s ostatními členy, napiš mi odkud pojedeš. A případně zda to bude přes Prahu, Brno nebo Bratislavu.

4. Chceš být ve Vídni dřív a prohlédnout si centrum?


Zpět na hlavní stránku