Pro členy 15% sleva
O fanklubu
Novinky
O členství
Přihláška
Výhody
Dárky pro členy
FC Inter
Stadión
Vstupenky
Výjezdy
Fotogalerie
Tisk o nás
Partneři

 
Český oficiální fanklub
F.C. Internazionale Milano


Skupina pro fanoušky


Koordinační centrum fanklubů


České stránky o Interu


Nadace Javiera Zanettiho

 
 Inter má z italských klubů nejvíce fanklubů

20/01/12 - V letošním roce má Inter zaregistrováno 1013 fanklubů se 121 095 členy. V Itálii je tak s oběma čísly nejlepší. Stejně jako loni. V sídle klubu vládne přirozeně nad čísly spokojenost. Počty se totiž každým rokem zvyšují. V sezoně 2006/2007 bylo 788 fanklubů se 72 893 registrovanými fanoušky. To znamená, že počet členů se od té doby zvýšil o přibližně 70%!

Koordinační centrum Inter clubů (CCIC) vzniklo za éry předsednictví Angela Morattiho. Jeho syn Massimo se snaží fankluby také vydatně podporovat, čestnou prezidentkou CCIC je sestra Massima Bedy Moratti.

V Itálii v současnosti funguje 942 fanklubů, největší zastoupení má region Lombardie, kde leží i město Milán, s 241 Inter cluby (před pěti lety jich bylo "pouze" 51), což je cca 25% podíl. V zahraničí existuje 71 fanklubů a neustále přibývají nové. Nejvíce jich je tradičně ve Švýcarsku - 16. Před pěti lety jich bylo ale ještě o tři více.

Druhá příčka patří se šesti Inter cluby USA, zde vznikly v poslední době tři nové. Stejný nárůst zaznamenaly i v Číně, která má aktuálně 4 fankluby a je čtvrtá. Třetí příčka totiž patří ještě Belgii, která klesla z osmi na pět. Fankluby vznikají i v Německu, Monaku, Makedonii, Albánii, Bulharsku a Maďarsku. Nové jsou i v Africe. K Ugandě se připojila Keňa a Tunisko. V Asii je kromě Číny fanklub v Saudské Arábii a hned tři v Japonsku. Fanklub v jihoamerické Venezuele nepřežil, ale nový vznikl v Dominikánské republice a také v Austrálii.

V České republice byl založen fanklub Cechia Nerazzurra v roce 2003 a v regionu patří k těm starším. Aktuálně má 111 členů. V sousedních zemích je fanklub pouze v Německu.


Zpět na hlavní stránku