Pro členy 15% sleva
O fanklubu
Novinky
O členství
Přihláška
Výhody
Dárky pro členy
FC Inter
Stadión
Vstupenky
Výjezdy
Fotogalerie
Tisk o nás
Partneři

 
Český oficiální fanklub
F.C. Internazionale Milano


Skupina pro fanoušky


Koordinační centrum fanklubů


České stránky o Interu


Nadace Javiera Zanettiho

 
 A je jich 16! Hoši děkujem!

Mistři!
19/05/08 - Je to poprvé, co Inter vyhrál za sebou třetí titul po sobě!

Je to titul nejhezčí, protože byl nejobtížnější. Nejhezčí, protože byl proti všem a proti všemu, s celou Itálií, červenožlutou, bíločernou, červenočernou, která fandila proti nám společně!

Sbor "proti" takových rozměrů, ještě nikdo nikdy neviděl. Vina, nebo raději zásluha médií, které Inter nevlastní a ani nekontroluje. Co si zase teď vymyslí? Že jsme vyhráli jen díky Ibrahimovičovi? Zajisté už ale nenapíšou, že s Ibrou bychom titul vyhráli už před měsícem.

Ale je také pravda, že titul jako je tento, ještě před pár lety, když byla ještě "cupola" (mafie), bychom nezískali, ale dnes vyhrálo mužstvo, které si to nejvíce zasloužilo, poněvadž bylo v čele od začátku až do konce.

Slovo pro trenéra Manciniho: děkujem trenére. A nyní, jestli chceš odejít, jak jsi před dvěma měsíci prohlásil, jdi, víš kde jsou dveře. Proč? Já jsem nikdy football netrénoval. Ale když se jednou, dvakrát, třikrát, patnáctkrát stane, že JÁ vidím, že na hřišti to nejde tak, jak by mělo a řeknu tomu, kdo je mi nablízku třeba " teď je potřeba hráč X na středu hřiště, posunout hráče Y do obrany doprava" a toto přesně Mancini udělá, ale s 25-ti minutami později oproti mě, to je známka toho, že to někde drhne, že možná Mancini má nějaké problémy trénovat mužstvo takových kvalit. Jak dokázal odhadnout situace Simoni! Ale taky Cuper to dělal lépe než Mancio. Mancini nás sice dokázal pobavit více, ale některé chyby byly opravdu jak od amatéra. Tohle je určitě mužstvo, které může jít na hřiště samo i bez trenéra, jistě Mourinho není řešení, ale na tohle je ještě dost času. Nyní si užívejme dosyta oslavu titulu. S trochou hořkostí při pomyšlení na Champions, protože říkám to i teď dospělým a hlavně dětem :-), že v 11 hráčích bychom došli určitě mnohem dále.

Massimo

E sono 16 : grazie ragazzi !

E' la prima volta che l'Inter vince il suo terzo scudetto consecutivo! Piu' bello degli altri perche' piu' sofferto. Piu' bello perche' arrivato contro tutto e tutti, con l'Italia intera, giallorossa, bianconera, rossonera che gufavano in coro! Un coro "contro" una squadra di queste dimensioni non si era mai visto. Colpa, o merito dei media, che l'Inter ne' possiede ne' controlla. Cosa si inventeranno ora ? Che abbiamo vinto grazie ad Ibra ? Non scriveranno certo che con Ibra sempre in campo questo scudetto lo avremmo gia' vinto un mesa fa.

Ma e' anche vero che un titolo come questo, solo pochi anni fa, quando c'era ancora la "cupola", lo avremmo perso, ma oggi ha vinto sicuramente la squadra che piu' ha meritato, che di fatto e' stata in testa dall'inizio alla fine.

Una parola per mister Mancini : grazie mister. E ora, se vuoi andare come dicesti due mesi fa, la porta sai dov'e'. Perche'? Io non ho mai allenato una squadra di calcio. Ma quando una, due , tre, quindici partite di seguito succede che IO vedo che qualcosa non va sul campo, e dico a chi mi sta vicino per esempio "ci vorrebbe ora X a centrocampo, portando Y in difesa a destra", e questo puntualmente Mancini lo fa, ma con 25 minuti di ritardo rispetto a me, vuol dire che qualcosa non va, che forse Mancini ha delle difficolta' ad allenare una squadra del genere. Come sapeva leggere le partite Simoni! Ma lo stesso Cuper lo faceva meglio del Mancio. Mancini ci ha fatto sicuramente divertire di piu', ma alcuni errori che gli abbiamo visto fare sembrano quasi da dilettante. Questa e' forse una squadra che si metterebbe in campo meglio da sola che se allenata da qualcuno, di certo Mourinho non e' la soluzione, ma per quello che verra' c'e' tempo. Ora godiamoci fino in fondo questa festa strameritata.

Senza quella piccola amarezza che mi fa ripensare alla Champions, perche' dico ancora, agli adulti e soprattutto ai bambini :-), che in 11 saremmo andati parecchio lontano.

Massimo


Zpět na hlavní stránku