CECHIA NERAZZURRA | FANKLUB


NOVINKY Z FANKLUBU

Obrázek

Výjezd do Cagliari

26.05.2022

S Mírou Novákem jsme se před necelými dvěma týdny podívali do Cagliari. Byl to můj již 51. navštívený zápas Interu.

Fotogalerie Cagliari - Inter 1:3 Časem bude i sestříhané video.

Když jsem plánoval tento výjezd, tak jsem doufal, že Inter bude po tomto zápase slavit scudetto. Nakonec to byl první zápas, na kterém jsem vůbec poprvé nemohl křičet u gólů Interu (strašný ...). Nebyl jsem totiž přímo v sektoru nerazzurri a kolem mě vládla docela nepřátelská atmosféra. Dres jsem měl schovaný pod mikinou, kterou jsem si raději vůbec nerozepínal a fanklubový batoh jsem měl otočený naruby.

Samozřejmě jsem koupil vstupenku hned vedle sektoru Interu a předpokládal, že tam nebudu zdaleka sám, když jde o titul. U vstupu do sektoru pár Interistů bylo, pak se všichni někam ztratili nebo spíš zamaskovali. Už cestou na stadion jsem si toho dost vyslechl a tady to fakt nešlo. Jak je to malý stadion, temperamentní jižani, šlo o udržení, tak to všichni hodně prožívali a když Inter dal gól tak nikdo kolem mě ani necek. Na druhý straně tribuny při druhým gólu asi někdo zařval, strhla se tam nějaká mela, ale neviděl jsem tam pořádně. Nakonec někdo odtud odcházel pryč v dresu Interu - asi ho pořadatelé vyhodili.

Inter vyhrál 3-1, AC ale také získalo tři body a stejné to bylo i v posledním kole. Rossoneri překvapivě v posledních kolech body neztratili. Obhajoba scudetta se nepovedla. Škoda veliká, ale aspoň máme dvě další trofeje do sbírky za pohár a superpohár. Mimochodem na finále poháru jsme byli taky, ale o tom někdy příště.

Lukáš Pekárek