CECHIA NERAZZURRA | FANKLUB


NOVINKY Z FANKLUBU

Obrázek

Numero Uno je po vyrovnaném hlasování Ivan Perišič

18.07.2022

Při vyhlašování ankety jsem tušil, že hlasování o nejlepšího hráče sezony 2021-22 nebude mít jednoznačného favorita. Dokonce jsem nedokázal s jistotou určit ani trojici hráčů, u kterých bych si byl ochotný vsadit na to, že jednoho z nich členové našeho fanklubu zvolí za Numero Uno. Fotbalistů v černomodrém dresu, kteří odehrálo velmi podařenou sezonu, bylo hned několik a zhodnotit jejich výkony a vzájemně je porovnat bylo tentokrát složitější.

Členové vybírali tři nejlepší hráče. První dostával do žebříčku tři body, druhý dva a třetí jeden bod. Na prvních místech se objevila jména Brozoviče 14krát, Perišiče 12krát, Škriniara 8krát, Barelly 5krát, Lautara 4krát a Handanoviče 2krát. Přestože Marcelo byl na nejvyšším stupínku nejvíckrát, v součtu bodů ho přeskočil jeho krajan Ivan Perišič. Celkově nasbíral křídelník 68 bodů, což je o 5 víc než střední defenzivní záložník Brozovič. O devět bodů zpátky na třetí příčce je pak slovenský stoper Milan Škriniar, který byl loni čtvrtý.

Celkem hlasovalo 45 členů, což je o dost méně než loni, kdy se zapojilo 70 fanoušků. Kdyby hlasovali i další, možná by Lautaro nebo Barella byli lepší než čtvrtí a pátí. Brankář Handanovič skončil šestý s deseti body, loni jich měl na stejné příčce 19.

1. Perišić Ivan (68)
2. Brozović Marcelo (63)
3. Škriniar Milan (54)
4. Martínez Lautaro (38)
5. Barella Nicolo (27)
6. Handanović Samir (10)
7. Calhanoglu Hakan (4)
    Bastoni Alessando (4)
9. De Vrij Stefan (1)
    Sánchez Alexis (1)

Jinak zajímavostí je, že loni byl první Lukaku a třetí Hakimi, oba dva byli z klubu prodáni. Už teď v Interu není vítěz Perišič a budeme doufat, že ten třetí v pořadí tentokrát neodejde...

Obrázek

Finále Coppa Italia - fotogalerie

29.05.2022

Ve středu 11.května se hrálo v hlavním městě Itálie finále poháru. Inter v něm po prodloužení porazil Juventus Turín 4-2. Na vyprodaném stadionu byla hned šestice našich členů.
Fotogalerie

Obrázek

Výjezd do Cagliari

26.05.2022

S Mírou Novákem jsme se před necelými dvěma týdny podívali do Cagliari. Byl to můj již 51. navštívený zápas Interu.

Fotogalerie Cagliari - Inter 1:3 Časem bude i sestříhané video.

Když jsem plánoval tento výjezd, tak jsem doufal, že Inter bude po tomto zápase slavit scudetto. Nakonec to byl první zápas, na kterém jsem vůbec poprvé nemohl křičet u gólů Interu (strašný ...). Nebyl jsem totiž přímo v sektoru nerazzurri a kolem mě vládla docela nepřátelská atmosféra. Dres jsem měl schovaný pod mikinou, kterou jsem si raději vůbec nerozepínal a fanklubový batoh jsem měl otočený naruby.

Samozřejmě jsem koupil vstupenku hned vedle sektoru Interu a předpokládal, že tam nebudu zdaleka sám, když jde o titul. U vstupu do sektoru pár Interistů bylo, pak se všichni někam ztratili nebo spíš zamaskovali. Už cestou na stadion jsem si toho dost vyslechl a tady to fakt nešlo. Jak je to malý stadion, temperamentní jižani, šlo o udržení, tak to všichni hodně prožívali a když Inter dal gól tak nikdo kolem mě ani necek. Na druhý straně tribuny při druhým gólu asi někdo zařval, strhla se tam nějaká mela, ale neviděl jsem tam pořádně. Nakonec někdo odtud odcházel pryč v dresu Interu - asi ho pořadatelé vyhodili.

Inter vyhrál 3-1, AC ale také získalo tři body a stejné to bylo i v posledním kole. Rossoneri překvapivě v posledních kolech body neztratili. Obhajoba scudetta se nepovedla. Škoda veliká, ale aspoň máme dvě další trofeje do sbírky za pohár a superpohár. Mimochodem na finále poháru jsme byli taky, ale o tom někdy příště.

Lukáš Pekárek

Obrázek

Turnaj fanklubů 2022

25.05.2022

V prosinci jsme dostali pozvánku na 2.ročník turnaje fanklubů, jehož prvního ročníku jsme se účastnili. Bohužel se nepřihlásilo včas dostatek hráčů a tak jsme museli účast odmítnout. Jeden tým nyní odstoupil a tak nás pořadatel zve znovu. Dáme dohromady reprezentaci fanoušků Interu Milán?

Výzvu jsem dal již do fanklubové skupiny na facebooku a tak vím, že již teď máme 5 zájemců. Protože se bude hrát na větším hřišti, tak hráčů bude potřeba ideálně 11, aby byli lidi na střídání. Kdo se přidá?

Datum a čas: 25.6.2022 8:45 - cca 18:00 (sobota)

Místo: Fotbalový areál Buchlovice (blízko Uherského Hradiště)

Systém: 7+1 (tráva, na půlku hřiště, branky 2x5 metrů)

Startovné: 2000 Kč na tým (pronájem areálu, rozhodčí, ceny, bufet...). Na účast náš fanklub nějakou částkou znovu přispěje.

Po turnaji bude následovat afterparty s DJ a cimbálkou.

Turnaje se zúčastní 12 týmů, 2 skupiny po 6, z každé postoupí první čtyři do čtvrtfinále, semifinále...

Po celou dobu akce bude v areálu otevřený bufet, kde bude vše co by na takové akci mělo být. Pivo, Kofola, žlutá (samozřejmě točené), guláš, langoše, klobásky, krkovičky, utopenci, párky v rohlíku...

Máme možnost vám i zajistit ubytování v kempu kousek od areálu, za 300kč na osobu na noc.

Obrázek

Vstupenky na finále poháru Inter-Juventus

03.05.2022

Ve středu 11.května se koná v Římě na Olympijském stadionu finále Coppa Italia. Utkají se proti sobě dva nejslavnější italské kluby. Inter Milán vyzve Juventus.

Stadion bude rozdělen na dvě poloviny a my jako členové oficiálního fanklubu máme právo na přednostní nákup vstupenky. Předprodej začne zítra (středa) v 10 hodin ráno na stránkách portálu vivaticket.it.

Pokud by se vám podařilo se registrovat, tak při koupi vstupenky je po vybrání sedadla nutné do pole "Coupon" vyplnit číslo vaší průkazky. Volný prodej bez nutnosti zadat tyto údaje začne ve čtvrtek přesně v poledne.

Nejlevnější vstupenky by měly být za bránu za 35 eur, do rohu pak za 50 eur. Ještě se platí příplatek za předprodej asi 3 eura.

Z Prahy letí po poledni do Říma Wizzair, zpáteční let je hned ve čtvrtek odpoledne.